Zielono nam - "Ekopracownia - zielone serce szkoły" - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 24.01.2024, 15:36

Zielono nam - "Ekopracownia - zielone serce szkoły"

19 września uroczyście oddaliśmy do użytku nową pracownię w naszej szkole. Ekopracownia (sala 307) mogła powstać dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Klimatu i Środowiska w ramach programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej wygraliśmy konkurs i dostaliśmy na ten cel 50 000 złotych.

Wśród gości, którzy przybyli, żeby świętować razem z nami byli: Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Jadwiga Mach – Radna Rady Miasta Lublin, Mirosław Jarosiński - Zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Jolanta Rodzoś - Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, Sławomir Głaz – przewodniczący Rady Rodziców. Odwiedził nas także długoletni dyrektor Zespołu Szkół nr 5 – Marian Klimczak. Przybyli również dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych wraz z delegacjami uczniów. W auli zaprezentowaliśmy gościom nasz konkursowy film, wysłuchaliśmy wystąpień naszych gości oraz bardzo ciekawego wykładu pani dr Jolanty Rodzoś „Miasta przyszłości”. Był też eko - konkurs z nagrodami. Uroczystość uświetnił także nasz szkolny chór. Następnie goście udali się do ekopracowni, żeby przeciąć wstęgę i obejrzeć salę. W tym czasie młodzież ze szkół podstawowych nr 5, 16, 34 i 43 uczestniczyła w zorganizowanych dla nich warsztatach i konkursach.

Warsztaty tematyczne dla uczniów szkół podstawowych:

• Coś z niczego – upcykling
  • Zero waste – nowy sposób na życie
  • Deszcz jak cytryna – eksperymenty w sali chemicznej
  • Uczymy się ekologii – konkurs z nagrodami

Dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji z mediów.

Lublin. Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II dostał 50 tys. złotych na nową pracownię - Dziennik Wschodni