Zajęcia klasy 2at na Uniwersytecie  Przyrodniczym w Lublinie - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 08.03.2024, 09:04

Zajęcia klasy 2at na Uniwersytecie  Przyrodniczym w Lublinie

W dniu 7 marca 2024 r. uczniowie klasy 2at uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach współpracy z Wydziałem Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Uczniowie siedzą w ławkach na zajęciach z podstaw dietetyki

Młodzi ludzie w trakcie ćwiczeń w profesjonalnym uniwersyteckim laboratorium dokonywali analizy na temat "Gdzie kryje się cukier czyli słodkie poszukiwania z Analitykami Żywności" oraz "Wykorzystanie aquafaby w wegańskich produktach żywnościowych". Uczniowie sami sporządzili wegańskie lody i majonez.

Druga część zajęć to ćwiczenia z zakresu podstaw dietetyki, na których można było policzyć własne BMI, podstawową i całkowitą przemianę materii, sprawdzić skład własnego ciała pod względem zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej oraz dowiedzieć się jak wyglądają zdrowe nawyki żywieniowe. Ta część spotkania była przygotowana i prowadzona przez dr inż. Agnieszkę Malik wraz ze studentkami.

Uczniowie otrzymali dużo ciekawych i ważnych informacji, które z pewnością wykorzystają w przyszłości.