Szkoły na sto dwa - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 20:39

Szkoły na sto dwa

logotyp projektu EFS z lat 2007 do 2019

Jednostka koordynująca: Gmina Lublin - Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Szkoły biorące udział w projekcie:

• Technikum Gastronomiczno - Hotelarskie w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie;
  • Technikum Transportowo – Komunikacyjne w Zespole Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie;
  • XII Liceum Ogólnokształcące, Technikum Przemysłu Spożywczego, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 10 w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie;
  • XXVII Liceum Ogólnokształcącym (XXVII LO) w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie;
  • XIX Liceum Ogólnokształcące im. M. i J. Kuncewiczów w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Lublinie;
  • Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 15 Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1 w Lublinie.

Cel główny projektu: Zwiększenie szans edukacyjnych uczniów 8 szkół ponadgimnazjalnych z Lublina, poprzez poprawę dostępu do wysokiej jakości kształcenia ogólnego, do lipca 2019 r. Cel zostanie zrealizowany poprzez organizację zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych na rynku pracy (ICT, matematyczno-przyrodniczych i języków obcych), właściwych postaw takich jak kreatywność, innowacyjność oraz praca zespołowa, jak również tworzenie w szkołach warunków do nauczania eksperymentalnego.

Grupa docelowa całego projektu:

• 959 uczniów (455 K i 504 M), w wieku 16 - 20 lat, z wykształceniem gimnazjalnym;
  • 122 nauczycieli przedmiotów ogólnych (100 K i 22 M), w wieku 25-63 lata, z wykształceniem wyższym z przygotowaniem pedagogicznym.