Szkolny Klub Wolontariusza - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 25.01.2024, 10:50

Szkolny Klub Wolontariusza

Qouote icon
Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swojego życia dla innych? Przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu – swemu bliźniemu.
Jan Paweł II

Szkolny Klub Wolontariusza, działający przy Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie, rozpoczął swoją działalność w listopadzie 2007 roku.

młodzież sprzedająca ciasta i stoły z ciastami

Przez ten czas wzięliśmy udział w licznych akcjach charytatywnych, między innymi: zbiórki pieniężne na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia, chorych uczniów, zbiórki żywności, akcja „Polacy – Rodakom”, Wigilia Starego Miasta, „Mam haka na raka”, zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt, współpraca z Fundacją Nieprzetarty Szlak, udział w turnieju KICK2HELP oraz inne akcje w zależności od pomysłów wolontariuszy.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poświęcić swój czas dla innych.

Opiekunem SzKW jest psycholog szkolny, Agnieszka Zagojska.