Spotkanie literackie z pisarką - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 19.04.2024, 12:00

Spotkanie literackie z pisarką

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 18 kwietnia 2024 w czytelni szkolnej odbyły się 2 spotkania z Panią Wiesławą Karczewską-Grabias, pisarką, wieloletnią nauczycielką szkół lubelskich, założycielką Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego.

uczniowie w czytelni podczas spotkania autorskiego

Pani Karczewską-Grabias uczyła języka polskiego w jednej ze szkół, z których potem powstała nasza szkoła – w szkole gastronomicznej na ul. Spokojnej 10. Spotkaniu towarzyszyła wystawa „Historia Szkoły w starych kronikach”, przedstawiającą młodzież z lat 70, w nawiązaniu do głównego tematu książki „Byłam nauczycielką…"
Pani Wiesława Karczewska-Grabias jest autorką książek:

• „Wydobyte z niepamięci” (2012),
  • „Powroty do Sandomierza” (2015),
  • „Palec Opatrzności” (2016),
  • „Przetrwać czas nieludzki... Opowieść o Zofii Kołeckiej-Fugiel” (2017),
  • „Czas spełnionych marzeń” (2019),
  • „Dożywocie plus rok… Byłam nauczycielką” (2022),
  • „Ulica Piszczele. Historie domów i ludzi z Sandomierzem w tle.” (2023).

Większość z nich jest już w naszym posiadaniu – otrzymaliśmy je w prezencie od autorki.
To było niezapomniane spotkanie autorskie – Pani Karczewska-Grabias trafiła do naszych serc opowieściami o szkole, o młodzieży, o ludziach, których znała, o swojej rodzinie, o tym co czuje i co myśli.