Projekty realizowane w Technikum Gastronomiczno – Hotelarskim - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 20:48

Projekty realizowane w Technikum Gastronomiczno – Hotelarskim

1. W latach 2017 – 2019 realizowaliśmy projekt finansowany ze środków POWER. Tytuł projektu brzmiał "Podnoszenie kwalifikacji zawodowych i umiejętności językowych uczniów w oparciu o doświadczenia rynku pracy sektora turystycznego i gastronomicznego w Hiszpanii".
    Jego celem było nabycie nowych kompetencji zawodowych poprzez odbycie stażu w przedsiębiorstwach turystyczno – gastronomicznych w Hiszpanii. 28 uczniów wyjechało na mobilność do przepięknej Granady na dwutygodniowe staże.
  2. W latach 2018 – 2020 realizowaliśmy projekt "Praktyka Młodego Europejczyka" ze środków POWER.
    Główne cele projektu to podnoszenie kwalifikacji zawodowych w obszarze gastronomii, hotelarstwa i turystyki, wymaganych na rynku pracy oraz doskonalenie języka obcego, w tym ukierunkowanego zawodowo. Miejsce realizacji staży to Irlandia i Niemcy. 16 uczniów miało możliwość wyjechać do Schkeuditz w Niemczech, zaś 18 uczniów odbyło staże w Tralee w Irlandii.
  3. Kolejnym projektem finansowanym z programu Ersamus+ był "Staż zagraniczny kluczem do sukcesu zawodowego" realizowany w okresie 2019 - 2021.
    Jego cele to podnoszenie kwalifikacji uczniów i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji kulturowych, nauka języków obcych, wspieranie międzynarodowego wymiaru kształcenia, wykorzystanie doświadczenia innych placówek edukacyjnych i firm oraz podniesienie europejskiego wymiaru szkoły. Uczniowie wyjechali na staże do Granady w Hiszpanii.
  4. W latach 2020 – 2022 realizowaliśmy projekt: "Słoneczna Hiszpania i zielona Irlandia przystankiem na drodze zawodowej nowoczesnego Europejczyka".
    Jego celami było podniesienie poziomu umiejętności i kompetencji zawodowych w obszarze gastronomii, hotelarstwa i turystyki oraz kwalifikacji interpersonalnych uczniów, doskonalenie znajomości języków obcych w tym ukierunkowanych zawodowo (język angielski i język hiszpański), zwiększenie świadomości międzykulturowej. Po raz kolejny uczniowie wyjechali do Granady w Hiszpanii.