Prezentacja projektów szkół średnich województwa lubelskiego w ramach projektu Logika ekologii - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 19.03.2024, 12:21

W dniu 14 marca 2024 roku na Arenie Lublin odbyła się uroczystość prezentacji projektów szkół średnich województwa lubelskiego w ramach projektu Logika ekologii w roku szkolnym 2023/2024.

Dyrekcja, nauczyciel i młodzież podczas wykładu

Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy uczniów z klasy 1at i 1bt, które prezentowały swoje projekty.
Grupa uczniów z klasy 1at w ramach projektu stworzyła zielnik na potrzeby społeczności szkolnej, który będzie źródłem sprawdzonych i ekologicznych ziół do wykorzystania podczas zajęć przygotowania potraw dla konsumentów.
W przyszłości uczniowie planują rozszerzyć uprawę o warzywa które szybko rosną i nie mają dużych wymagań siedliskowych.
Grupa uczniów z klasy 1bt stworzyła zielony zakątek na terenie szkoły, w którym uczniowie będą mogli odpocząć i w przyjaznej atmosferze spędzać przerwy. Dodatkowo powstanie miejsce wymiany książek i czasopism.
Każdy z uczestników projektu otrzymał certyfikat.
Jest to projekt realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży finansowany przez Fundusz Regionalny.