Podsumowanie akcji Polacy – Rodakom - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 25.01.2024, 11:00

Podsumowanie akcji Polacy – Rodakom

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w akcji Polacy – Rodakom. Akcję od 23 lat organizuje Pan Senator Stanisław Gogacz, jej celem jest pomoc Polakom mieszkającym na Wschodzie poprzez przygotowanie świąteczno – noworocznych paczek.

Uroczyste spotkanie senatora Gogacza z nauczycielami i młodzieżą w tle paczki z darami

Kilka klas pod opieką i przy wsparciu wychowawców samodzielnie przygotowały takie paczki – udało ich się zrobić 11. Młodzież z wyjątkowym zaangażowaniem zadbała, aby paczki miały wyjątkowy, świąteczny charakter poprzez przygotowanie własnoręcznych kartek z życzeniami oraz umieszczenie w środku opłatka. Nauczyciele również włączyli się w akcję, dzieląc się produktami spożywczymi. Zwieńczeniem akcji była uroczystość przekazania paczek w dniu 09 grudnia 2023 r. Udział naszych uczniów został podkreślony przez Pana Senatora, który wielokrotnie dziękował młodzieży za pamięć o naszych Rodakach mieszkających na Wschodzie. Podziękowania należą się uczniom klas 3bg i 2at, którzy w wyjątkowo profesjonalny sposób zapewnili obsługę kelnerską podczas uroczystości.