Nagrody imienia Elżbiety Hasiak - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 24.01.2024, 14:11

Nagrody imienia Elżbiety Hasiak

Geneza Nagrody

W roku 2017 pożegnaliśmy Panią Elżbietę Hasiak. Jako organizatorzy Ogólnopolskiego Przeglądu Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II za zgodą Rodziny podjęliśmy decyzję o ufundowaniu Nagrody im. Elżbiety Hasiak – długoletniego nauczyciela języka polskiego, twórcy tradycji teatru szkolnego, instruktora teatralnego, jurora Przeglądu od jego pierwszej edycji w roku 2007. Nagroda jest uhonorowaniem pracy, talentu i pasji prowadzących zespoły teatralne instruktorów.

Nagroda jest także wyrazem pamięci o wyjątkowym Człowieku, którego mądrość, życzliwość, wrażliwość kształtowała pokolenia nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II. Odpowiedzialność, trud pracy, ciekawość świata i człowieka były przykładem, za którym chciało się podążać.

Pani Elżbieta Hasiak zawsze była sobą i tego uczyła swych wychowanków. Jej artystyczne realizacje to pełne niewyszukanej mądrości, zapadające w pamięci spotkania z drugim człowiekiem – jego smutkami i radościami, rozważania
o Polsce, niekonwencjonalne lekcje życia.

Pragniemy, by Nagroda była podziękowaniem i inspiracją do podejmowania z młodzieżą kolejnych artystycznych wyzwań w myśl słów Cypriana Kamila Norwida:

Bo nie jest światło, by pod korcem stało,
Ani sól ziemi do przypraw kuchennych,
Bo piękno na to jest, by zachwycało
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało.
"Promethidion"

Nagroda roku 2024

Po raz szósty została wręczona Nagroda Imienia Elżbiety Hasiak- dedykowana instruktorom zespołów. Wręczyli ją ksiądz dr Mariusz Lach i Pan Mieczysław Hasiak. Nagrodę otrzymał Pan Roman Walenciak.

Nagroda roku 2023

Po raz piąty została wręczona Nagroda Imienia Elżbiety Hasiak. Wręczyli ją Pan Marcin Rybicki i Pan Mieczysław Hasiak. Otrzymała ją Pani Katarzyna Szczepaniak instruktor teatru młodzieżowego Inwencja.

Nagroda roku 2022

Po raz czwarty została wręczona Nagroda Imienia Elżbiety Hasiak. Otrzymały ją Pani Lidia Skubisz i Pani Elżbieta Nowak – Teatr MASKARADA z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Radawczyku Drugim.

Nagroda roku 2019

Nagrodę imienia Elżbiety Hasiak otrzymali: Pani Barbara Michalczuk i Pan Sławomir Żyłka – Teatr Straszydełka Gminny Ośrodek Kultury w Ulan Majoracie za wieloletnią pracę artystyczną. Nagrodę odebrała Pani Dyrektor GOK.

Nagroda roku 2018

Nagrodę imienia Elżbiety Hasiak otrzymała Pani Renata Łęczyńska – reżyser i opiekun zespołu teatralnego OTTO z Gimnazjum nr 22 przy SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie.

Nagroda roku 2017

Nagrodę im. Elżbiety Hasiak jako uhonorowanie pracy, talentu i pasji w prowadzeniu młodzieży po drogach sztuki teatru otrzymała Pani Katarzyna Kasprzycka – instruktor Teatru Kropka Po Prostu z IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie.