Koszty zapasów – gra decyzyjna - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 19.03.2024, 13:03

Koszty zapasów – gra decyzyjna

W dniu 14 marca uczniowie klasy 5 atp uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych na Politechnice Lubelskiej

Uczniowie przywitani przez zespół pieśni i tańca Politechniki Lubelskiej

Uczestnicy byli podzieleni na pięć drużyn dwuosobowych, których zadaniem był udział w symulacji gry nt. kosztów zapasów. Gra, w której uczestniczyli wymagała podjęcia niełatwych decyzji o terminach i wielkościach składanych zamówień tak, aby zminimalizować łączne koszty tworzenia, utrzymania i niedoboru zapasów. Gra umożliwiła zrozumienie relacji „coś za coś” pomiędzy poszczególnymi kategoriami kosztów zapasów oraz podkreśliła konieczność stosowania odpowiednich metod i technik w rozwiązywaniu problemów logistycznych.
Zajęcia przeprowadzone przez dr inż. Elżbietę Małyszek i dr inż. Katarzynę Czop odbyły się w ramach Drzwi Otwartych uczelni na Wydziale Zarządzania .
Wygrał zespół IV, który zajął I miejsce - Dominik Boguta i Paweł Derewicz.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w bardzo ciekawych warsztatach!