Katyń…. Ocalić od zapomnienia - wystawa - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 14:21

Katyń…. Ocalić od zapomnienia - wystawa

Od 2009 roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Każdego roku uroczyście obchodzimy rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Na trzech tablicach  znajduje się wystawa IPN

Dla uhonorowania zamordowanych bohaterów posadziliśmy Dęby Pamięci. Uroczystości mają na celu przekazanie młodzieży pamięci o tragicznej historii wojny, widzianej przez pryzmat losów konkretnych ludzi i ich najbliższych. Bohaterowie, o których pamiętamy w szczególny sposób to: Hieronim Czajkowski, Kazimierz Kalicki, Piotr Kuczyński, Witold Zipser i Stefan Osmulski. Czcząc ich pamięć myślimy również o wszystkich innych bohaterach bestialsko zamordowanych strzałem w tył głowy.

Biblioteka zaprasza do obejrzenia wystawy „Zbrodnia katyńska 1940. Zagłada polskich elit”, udostępnionej przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawa została wzbogacona o zdjęcia przypominające uroczystości katyńskie, które odbyły się w naszej szkole w ubiegłych latach (holl I piętra).