Coaching zdrowia i żywienia z licencjonowanym coachem - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 09.02.2024, 20:25

Coaching zdrowia i żywienia z licencjonowanym coachem

Dnia 6 marca br. uczniowie klasy 3bl w towarzystwie zawodowego coacha, zgłębiali temat sposobu postrzegania rzeczywistości, jego źródeł oraz wynikających z niego konsekwencji.

Odkrywali również dlaczego tak trudne jest wprowadzenie pożądanej przez nich zmiany. Spotkaniu towarzyszyły żywe emocje i zaangażowanie uczniów. Zajęcia odbywały się w zakresie przedmiotu Coaching zdrowia i żywienia, w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie.

Udział uczniów w zajęciach pozwolił na zrozumienie przyczyn konfliktów międzyludzkich i sposobu ich zapobiegania. Utrzymywanie zdrowych relacji jest bowiem jednym z podstawowych warunków zdrowia psychicznego, którego stan zawsze znajduje odzwierciedlenie w ciele fizycznym oraz w naszych zachowaniach.

Ponadto uczniowie nabyli wiedzę iż nasze zachowania są zaledwie „czubkiem góry lodowej” w niezwykłej złożoności naszego funkcjonowania i żeby dokonać zmiany w ich zakresie potrzebna jest wymagająca i czasochłonna praca na głębszych poziomach naszej psychiki.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się również, że ich obecny sposób widzenia, ich model rzeczywistości/wizja świata nie są ostateczne i jeśli będą mieli taką wolę i chęci mogą je zmienić.

Przeprowadzone zajęcia przez p. dr Annę Kaczorowską są jakością wynikającą z jej multidyscyplinarnego wykształcenia jako: dr n. biologicznych, mgr inż. ochrony środowiska, licencjonowanego coacha, certyfikowanego tutora, specjalisty w zakresie psychologii komunikacji społecznej, public relations, interwencji kryzysowej oraz konsultantki Ajurwedy, jak również z jej długiej praktyki zawodowej i doświadczenia życiowego. Postrzeganie bowiem naszej codziennej egzystencji w szerokim kontekście, wielowymiarowo, daje wyjątkową wartość i zrozumienie. Studenci UP mają niezwykłą możliwość rozwoju pod jej kierunkiem w ramach Międzywydziałowego Koła Naukowego Zrównoważonego Rozwoju Osobistego do którego zaprasza również naszych uczniów.