Branżowa Szkoła Gastronomiczna I stopnia - zawód kucharz - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 29.02.2024, 13:04

Branżowa Szkoła Gastronomiczna I stopnia - zawód kucharz

W trakcie nauki w zawodzie nauczysz się sporządzać potrawy i napoje z uwzględnieniem nowoczesnych technik kulinarnych i trendów w serwowaniu potraw. Nauka języka obcego zawodowego ułatwi Ci podjęcie pracy nie tylko w kraju, ale także na rynku europejskim.

Języki obce: język angielski

Przedmioty uwzględniane przy rekrutacji: język polski, matematyka, język angielski, biologia

Kwalifikacja w zawodzie: HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

Qouote icon
Nauka jest zbiorem wypróbowanych przepisów
P. Ambroise Valery,

Po ukończeniu nauki możesz:

• prowadzić własną działalność gastronomiczną
  • podjąć pracę w restauracji, kawiarni i innych lokalach gastronomicznych
  • pracować w firmach zajmujących się produkcją wyrobów spożywczych

oraz kontynuować naukę w Szkole Branżowej II stopnia. Nauka w Szkole Branżowej II stopnia trwa 2 lata i umożliwia i uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminów zewnętrznych. Alternatywą jest kontynuacja nauki w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych od klasy drugiej.