Zajęcia z mikrobiologii żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 09.02.2024, 20:27

Zajęcia z mikrobiologii żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym

Po raz kolejny młodzież, tym razem z klasy 4btp, w dniu 27.03.2023 uczestniczyła w wykładach i zajęciach laboratoryjnych, które prowadzone były przez nauczycieli akademickich.

Zajęcia z mikrobiologii żywności odbyły się w siedzibie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie mieszczącego się przy ulicy Skromnej.

Zajęcia na uczelniach wyższych poszerzają treści szkolnych programów nauczania. Uzupełniają proces edukacyjny realizowany w szkole np. chemia, biologia. Rozwijają zainteresowania i uzdolnienia uczniów oraz wzbogacają ich wiedzę merytoryczną.

Uczniowie po odbytych warsztatach zwiedzili uczelnię, a następnie uczestniczyli w wykładzie, na którym poznali regiony winiarskie na świecie i w Polsce, rynek wina, uprawę winorośli, technologię produkcji win, czynniki wpływające na ich jakość, klasy jakości win, wady i choroby win, rodzaje zafałszowań dotyczących win oraz wpływ wina na zdrowie człowieka.