Warsztaty z kuchni molekularnej - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 09.02.2024, 20:26

Warsztaty z kuchni molekularnej

21.03.2023 na wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie klasa 4atp o specjalizacji Technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych.

Uczniowie poznawali tajniki kuchni molekularnej. Każda z metod tej kuchni wykorzystywana jest do osiągnięcia swoistego efektu kulinarnego. W ramach tego spotkania sporządzano Kawior bez ryby oraz Jogurt w sferze zamknięty.

Wizyta została zorganizowana w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Przyrodniczym. Dzięki udziałowi w spotkaniu uczniowie mogli poprawiać swoje kluczowe kompetencje i umiejętności, które zwiększają ich pozycję na rynku pracy.

Dla większości uczniów było to pierwsze spotkanie z tego typu metodami gotowania. Mam nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają w przyszłości. Nauka przez doświadczenia jest zdecydowanie ciekawsza i przynosi lepsze efekty niż same wykłady.