Przesłanie Jana Pawła II - inspiracja do działań w szkole - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 23.09.2022, 17:25

Przesłanie Jana Pawła II - inspiracja do działań w szkole

Inspiracją do pracy wychowawczej w szkole jest myśl przewodnia Jana Pawła II wybierana na każdy rok szkolny.

Myśl przewodnia na rok szkolny 2023/2024:

Qouote icon
Rodzina jest drogą pierwszą i najważniejszą jedną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.
,

Myśli przewodnie z poprzednich lat szkolnych:

Qouote icon
Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy i według nich żyją.

Qouote icon
Ruszaj w drogę! Nie poprzestaj na dyskusjach, nie zwlekaj z czynieniem dobra, czekając na odpowiednią okazję, która może nigdy się nie nadarzyć. Nadszedł czas, by działać!

Qouote icon
Piękno tej ziemi skłania do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Qouote icon
Patriotyzm oznacza umiłowanie tego co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka... krajobrazu ojczystego.

Qouote icon
Uczymy się ludzi, aby pełniej być człowiekiem poprzez umiejętność "dawania siebie": być człowiekiem "dla drugich".

Qouote icon
Do Was należy odpowiedzialność za to, co kiedyś będzie teraźniejszością, a obecnie jest jeszcze przyszłością.

Qouote icon
Niech motywacją poszukiwania nie będzie jedynie intelektualna ciekawość lecz niech was pobudza przede wszystkim wewnętrzna potrzeba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens waszego życia.

Qouote icon
Rodzina jest droga pierwszą i z wielu względów najważniejszą, szczególną, jedyną i niepowtarzalną.

Qouote icon
Przyszłość zaczyna się dzisiaj nie jutro.

Qouote icon
Przeszłość jest treścią naszej tożsamości także i dzisiaj.

Qouote icon
Być prawdziwie wolnym to znaczy: być człowiekiem prawego sumienia, być odpowiedzialnym być człowiekiem dla drugich.

Qouote icon
Trzeba wiele odwagi, aby postępować wbrew prądom obowiązujących mód lub opinii tego świata. Lecz taki jest program życia prawdziwie udanego i szczęśliwego.

Qouote icon
Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro-Ojczyznę.

Qouote icon
Życie jest talentem powierzonym nam, aby go pomnażać, przekształcać i czynić darem dla innych.

Qouote icon
Moje własne rodzime dziedzictwo nie ogranicza mnie wcale - ale pomaga odkrywać i rozumieć innych.