Projekty Comenius - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 20:45

Projekty Comenius

Zespół Szkół nr 5 ma bogatą tradycję w realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

1. W latach 2005 – 2008 realizowaliśmy wspólnie ze szkołami z Belgii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii projekt "Festiwale, święta regionalne i narodowe".
    Celem projektu było zapoznanie uczniów z własnym dziedzictwem kulturowym i wykorzystanie tej wiedzy przy przygotowaniu produktu końcowego - festiwalu. Uczniowie poznawali dziedzictwo kulturowe krajów partnerskich i poszukiwali różnic oraz podobieństw w odniesieniu do własnej kultury.
  2. W latach 2010 - 2012 realizowaliśmy projekt "Nasza lokalizacja na mapie". Nasze szkoły partnerskie znajdowały się w w Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Irlandii Płn., Wielka Brytanii i Włoszech.
    Najważniejszą i centralną częścią projektu była wspólna dla wszystkich partnerów strona internetowa, przedstawiająca pełną dokumentację (raporty, zdjęcia, filmy) wszystkich wywiadów, krótkie filmy, forum i filmy ze wszystkich przeprowadzonych wymian i spotkań w ramach projektu.
  3. "Europejska szkoła mobilna: razem żyjmy, pracujmy, uczmy się, bawmy, jedzmy" to projekt realizowany w latach 2012-2014. Nasi partnerzy to szkoły z Anglii, Belgii, Francji, Irlandii Północna, Niemiec, Szwajcarii oraz Włoch.
    Celem projektu było zainteresowanie uczniów kulturą europejską.