Poznaj moc Esperanta! - warsztaty Esperantystów z młodzieżą - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 23.01.2024, 12:54

Poznaj moc Esperanta! - warsztaty Esperantystów z młodzieżą

W dniu 06 października 2023 roku, przy współpracy z biblioteką, w auli szkolnej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polski Związek Esperantystów. Tematem spotkania było: „Poznaj moc Esperanta!”

plakat spotkania poznaj moc esperanta

Zaproszeni goście przekazali wiedzę o języku esperanto, o jego walorach i możliwościach wykorzystania w aspekcie tworzenia własnej kultury. Pokazali, jak poprzez esperanto można szerzyć idee pokoju i ułatwić zbliżenia między narodami. Przybliżyli sylwetkę młodego Ludwika Zamenhofa, który już w gimnazjum opracował wstępny projekt języka międzynarodowego – jako inspirację dla młodzieży do aktywności i podejmowania prób realizacji odważnych pomysłów.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć wystawę „wędrującą” po Polsce, prezentującą tradycje ruchu esperanckiego, bogatą twórczość esperantystów a także uczestniczyć w warsztatach językowych.