„Jak dążyć do zrównoważonego życia w świecie destabilizacji i niepokoju?” - zajęcia z licencjonowanym coachem - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 22.03.2024, 13:41

Dnia 22.03.2024 roku, w klasie 2bl odbyły się zajęcia nt. „Jak dążyć do zrównoważonego życia w świecie destabilizacji i niepokoju?” w ramach współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, które przeprowadziła dr Anna Kaczorowska – licencjonowany coach.

Wykładowca przestawia się uczniom w sali lekcyjnej

W ramach zajęć z coachingu zdrowia i żywienia uczniowie określali i analizowali fundamentalne obszary swojego życia. Diagnoza stanu tych obszarów pozwoliła im dostrzec, które ze sfer ich życia są zaniedbane, w związku z czym wymagają poświęcenia większej uwagi i zaopiekowania. Żeby tego dokonać uczniowie mogą podjąć wysiłek wprowadzenia zmiany, która przybliży ich do poczucia większej satysfakcji w określonej sferze życia.

Coaching, jako proces zmiany jest doskonałą metodą zwiększania dobrostanu w naszym życiu. W czasach destabilizacji i ciągłego niepokoju tego typu praca nad sobą staje się koniecznością by chronić swoje zdrowie.

Podczas części warsztatowej uczniowie pracowali z metaforą, korzystali z narzędzi coachingowych takich jak koło życia, piramida Dieltsa oraz model GROW.

Warsztaty pozwoliły uczniom spojrzeć na swoje życie z większą uważnością, dostrzec je w szerszej perspektywie oraz zaplanować pożądaną zmianę.