III Bieg Fair Play - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 09.02.2024, 21:07

III Bieg Fair Play

7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez cztery organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP) i Europejskie Stowarzyszenie Fair Play. To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu.

Sport to nie tylko walka o medale, to również zwycięstwo nad samym sobą, ale tylko wtedy, jeśli gra prowadzona jest uczciwie. I tego właśnie ma uczyć Bieg Fair Play, organizowany przez Polski Komitet Olimpijski.

Tymi regułami kierowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 5 im Jana Pawła II w Lublinie podejmując po raz drugi wyzwanie. Bieg miał charakter rekreacyjny, dostosowany do możliwości uczniów. Inicjatywa ruchowa poprzedzona była lekcjami na temat znaczenia zasady “fair play” w życiu i sporcie. W akcji wzięło udział 447 uczniów.

Nasza szkoła w tym roku po raz kolejny przyjęła zaproszenie do udziału w akcji. Nasi uczniowie wiedzą, że warto promować szczytne wartości, wpisane w zasadę fair play.