Finał Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Człowiek w środowisku” - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 19.03.2024, 10:45

Finał Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Człowiek w środowisku”

W dniu 15 marca 2024 r. Nikola Klusek 2bl, Szymon Tomaszewski 1bt, Paulina Wasilewska 4bl uczestniczyli w II edycji Finału Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. "Człowiek w środowisku" pod hasłem – „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”, który odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Trzej uczniowie na tle banneru Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z certyfikatami uczestnictwa

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wyboru składający się z 60 pytań z zakresu ekologii i ochrony środowiska. W konkursie wzięło udział 220 uczniów z 76 szkół ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego.

Po etapie konkursowym odbyło się powitanie i wystąpienie prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka – JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i p. Tomasza Szabłowskiego – Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz innych organizatorów konkursu. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu „Klasyczni w Rocku”.

Nasi uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!