Erasmus+ w Hiszpanii: Harmonia między człowiekiem a przyrodą. Przystanek trzeci: znów w szkole. - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 18:32

logotyp dofinansowane przez unię europejską

Dziś spotkaliśmy się z hiszpańskimi rówieśnikami w ich szkole IES Jardines de Puerta Oscura w Maladze, gdzie kontynuowaliśmy naszą przygodę z projektem "EkoHarmonia – równowaga między naturą a postępem".

udział w konferencji

Na początku opowiedzieli oni nam o Hiszpanii, swoim mieście i szkole. Podzielili się ciekawostkami o hiszpańskiej kulturze, tradycjach, systemie edukacji. Następnie rozmawialiśmy w języku angielskim i hiszpańskim (Wiktor z kl. 2dl) o podejmowanych w naszych miastach i szkołach działaniach ekologicznych. Wysiłek Wiktora docenili uczniowie i nauczyciele hiszpańskiej szkoły, bijąc brawa.

Okazało się, iż wiele z nich jest podobnych np. segregacja śmieci, ekologiczna komunikacja miejska, troska o tereny zielone i edukowanie nawet tych najmłodszych. Podsumowaniem tej części dnia był quiz ekologiczny wśród uczniów, obejmujący szeroką gamę tematów związanych projektem, takich jak ekologia i światowe problemy środowiskowe. Pytania sprawdzały zarówno wiedzę ekologiczną, jak i umiejętność posługiwania się terminologią angielską.

Tego dnia byliśmy także na wspólnym spacerze po mieście. Ciekawym doświadczeniem było to, że uczniowie hiszpańscy pełnili rolę przewodników, a my rozmawialiśmy z nimi po angielsku. To było świetne ćwiczenie językowe i doskonała okazja do integracji.

Spacer był okazją do obserwacji ekologicznych działań władz miasta. Przekonaliśmy się, jakie innowacje są wprowadzane, aby poprawić jakość życia mieszkańców i chronić środowisko.

Dzisiejsza wizyta w hiszpańskiej szkole poszerzyła naszą wiedzę o kulturze i systemie edukacyjnym, a także zainspirowała nas do podejmowania bardziej zrównoważonych działań w naszym otoczeniu.