Erasmus+ w Hiszpanii: Harmonia między człowiekiem a przyrodą. Przystanek czwarty: kampania społeczna. - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 18:33

logotyp dofinansowane przez unię europejską

Kolejny dzień naszego wyjazdu w ramach projektu Erasmus+ "EkoHarmonia – równowaga między naturą a postępem" minął pod znakiem nowoczesnych technologii. W mieszanych zespołach zadaniowych projektowaliśmy kampanię społeczną zachęcającą do proekologicznych działań tj. oszczędzanie wody i energii, zero waste oraz upcycling - kreatywnego przetwarzania odpadów.

uczestnicy wyjazdu do Malagi

Elementem kampanii było stworzenie logo, które odzwierciedlało wartości związane z ochroną środowiska. Następnie w języku angielskim przedstawialiśmy swoje prace i opowiadaliśmy o źródłach naszych inspiracji.

Filmy na TikToku promujące ekologię (praca w grupach mieszanych w celu poprawy komunikacji w języku angielskim) były ostatnim elementem stworzonych przez nas kampanii. Zachęcają one do podejmowania działań przyjaznych środowisku.

Po dobrze wykonanej pracy, czas na nagrodę – hiszpańscy uczniowie zaprosili nas na churros con chocolate. Było to słodkie zakończenie dnia w szkole.

A wieczorem zachód słońca na plaży.