Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 09.02.2024, 20:27

Dzień Otwarty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

W dniu 30.03.23r. czterdziestu uczniów z naszej szkoły wzięło czynny udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego, który odbywał się w Centrum Kongresowym w Lublinie pod hasłem: „Dobre perspektywy na przyszłość”.

Młodzież na wstępie uczestniczyła w wykładach prowadzonym przez przedstawiciela Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

Pierwszy wykład „ Co należy wiedzieć o egzaminie maturalnym z Matematyki? Przybliżył młodzieży informacje o tym na co należy zwrócić szczególną uwagę pisząc maturę z matematyki.

Drugi wykład „ Co należy wiedzieć o egzaminie maturalnym z geografii” Przybliżył młodzieży głównie z Technikum Organizacji Turystyki niezbędne ogólne informacje o maturze z geografii.

Następnie uroczyste otwarcie i słowo do przyszłych studentów skierował Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, oraz Prorektor ds. Studenckich i Dydaktyki dr hab. Urszula Kosior – Korzecka. Uroczyste otwarcie zakończył występ Chóru Akademickiego.

Następnie młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą UP na stoiskach wystawienniczych, na których prezentowały się Wydziały, kierunki studiów i organizacje studenckie.

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość wzięcia udziału, wykonania zadań i zdobycia nagród np. sadzonek kwiatów.

W jednej z sal odbywał się kulinarny pokaz oraz warsztaty prowadzone przez Lubelskiego Szefa Kuchni Piotra Huszcza. Warsztaty połączone były z degustacją – młodzież miała okazję posmakować regionalnych i tradycyjnych potraw na kilku stoiskach.

Uczestnicy mieli także możliwość poznania kampusu uniwersyteckiego oraz posłuchania pięknego występu Uniwersyteckiego Zespołu Ludowego. Na stoisku Biura Rekrutacji można było uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania odnośnie rekrutacji.