"Dobre perspektywy na przyszłość” - warsztaty na UP - Szczegóły aktualności - Zespół Szkół nr 5 w Lublinie

Tag img 09.02.2024, 20:25

"Dobre perspektywy na przyszłość” - warsztaty na UP

W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, uczniowie z klasy 4blp i 4btp uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Zajęcia te odbyły się na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w budynku Agro I.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat ćwiczeń. Uczniowie wykonywali samodzielnie doświadczenia, które miały na celu zidentyfikowanie próbek związków organicznych. Wykonali próbę Trommera, reakcję ksantoproteinową, identyfikację skrobi i doświadczenia, mające na celu odróżnienie substancji białkowych od węglowodanowych.

Wizyta na uczelni była dla młodzieży okazją na zapoznanie się ze specyfiką i formą zajęć prowadzonych na uczelni, a także bazą dydaktyczną.