Udostępnij na facebook.com Udostępnij na nk.pl Umieść w opisie gg Udostępnij na twitter.com

Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II

 Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie z ufnością na odpowiedź i nadzieją spotkania  zaprasza Państwa do udziału w X Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II Złota Maska.

 Od 2006 roku młodzi pasjonaci sztuki teatru spotykają się w naszej Szkole. Prezentowane corocznie spektakle w sposób oryginalny, z zaangażowaniem i wrażliwością wpisywały się w formułę Przeglądu, wspólnych rozważań nad człowiekiem – osobą. Osobą ludzką, która staje się poprzez dokonywane wybory moralne- konkretne czyny. Osobą ludzką mającą sumienie, rozpoznające prawdę, informujące i apelujące do człowieka, żyjącego w odniesieniu do drugiego człowieka czy wspólnot ludzkich.

 Spotkania czy to z tekstami Jana Pawła II czy też własnymi lub innych autorów były dla twórców spektakli i wszystkich uczestników Przeglądu pozostającym w pamięci przeżyciem oraz najlepszą lekcją wychowania dojrzałej osobowości zdolnej do samowychowania. Podążaliśmy za myślą Naszego Patrona, wkraczając w świat Jego ukochanego teatru.

 O wyjątkowości i wartości spotkań w ramach Przeglądu świadczą powroty zespołów teatralnych z nowymi propozycjami artystycznymi oraz słowa naszego Jurora „Ogromną wartość ma autentyczność tych młodych ludzi. Oni nie udają. To co przekazują poprzez sztukę to ich własny, poważnie traktowany głos w sprawach i pytaniach, jakie stawia przed nimi życie.”

 Zapraszamy Państwa wraz z młodzieżą do udziału w Przeglądzie, który ze względu na swą otwartą formułę a jednocześnie odwołanie do myśli Jana Pawła II pozwala osiągnąć to co najważniejsze w naszej codziennej pracy – „być” z wychowankiem a nie jedynie „dla” wychowanka.

 Z niecierpliwością czekamy na Waszą obecność i Wasze artystyczne realizacje także tekstów własnych.

 

Dyrektor Zespołu Szkół nr 5

im. Jana Pawła II w Lublinie

Marian Klimczak

                                                                                                 

 

Zobacz także...