tarcza perspektywy 2024

Znamy już wyniki Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024. Po raz kolejny zdobywamy Tarczę! W 26 edycji Rankingu Technikum Gastronomiczno - Hotelarskie  zdobyło Tytuł Srebrnej Szkoły 2024! XXIV Liceum znalazło się w gronie wyróżnionych.
Gratulujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu!

tarcza TGH 2024

W tej edycji rankingu Perspektywy analizowały wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Kryteria stanowią:
20% sukcesy w olimpiadach
20% matura z przedmiotów obowiązkowych
30% matura z przedmiotów rozszerzonych
30% egzamin zawodowy.

Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych i kierownik Rankingu Liceów i Techników mówi: Od 26 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej… Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę… to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty…

Wyniki rankingowe na stronie:
https://2024.technika.perspektywy.pl/2024/rankings