malaga51

Kolejny dzień naszego projektu Erasmus+ “EkoHarmonia - równowaga między przyrodą a postępem” zaczęliśmy od wizyty w Museo de Malaga, które jest jednocześnie Muzeum Sztuk Pięknych i Prowincjonalnym Muzeum Archeologicznym. Spacerując po ekspozycjach mieliśmy okazję poznać prace artystów związanych z miastem, w tym najsłynniejszego z nich Pablo Picasso. Niektóre eksponaty muzealne zrobiły na nas tak wielkie wrażenie, że postanowiliśmy uwiecznić je na zdjęciach.

Po wrażeniach artystycznych, przyszedł czas na Gymkanę, grę miejską wymagającą od nas eksploracji różnych zakątków Malagi i tworzenia kreatywnych fotografii podkreślających ekologiczne rozwiązania zastosowane w mieście. Przemieszczając się po nim odnajdywaliśmy punkty pokazujące, iż Maladze należy się tytuł: Smart City, który uzyskała, zajmując 6 miejsce w rankingu Indeks Smart Cities España 2023. I tak uwieczniliśmy na naszych zdjęciach m.in. stacje ładowania samochodów elektrycznych, pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów, światła uliczne zasilane energią słoneczną, zielone płuca miasta – skwery i trawniki, elektryczne hulajnogi i taksówki, niskoemisyjne autobusy, kody QR wykorzystywane w gastronomii i turystyce.

Hiszpania, a więc plaża obowiązkowa. Spotkaliśmy się na niej, aby nie tylko zapomnieć o polskiej zimie, ale wymienić się spostrzeżeniami i porównać odnalezione przez nas ekologiczne rozwiązania wdrożone w mieście. Zastanawialiśmy się czy potrafimy wskazać podobne rozwiązania w Lublinie. Okazało się, że jest ich wiele.

Dzień zakończyliśmy tak,  jak rozpoczęliśmy - działalnością artystyczną tworząc wspólnie płaskorzeźbę promującą równowagę między przyrodą a postępem.

malaga52  malaga53

malaga54  malaga55

malaga56   malaga57   malaga 58